Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kuidas veenduda, et millise seeneliigiga on tegemist ja kas saab ise koduste vahenditega selle probleemi vastu?16.04.2013

Tervist,
Talvel soetatud 100-aastases palkelamus ilmnes aknakoha ja põranda vahel seesmise krohvikihi all umbes 30 cm pikkune ja kahe palgi vahel looklev valget värvi leid, mis meenutab oma välimuselt lint-adru ja struktuurilt on kummilaadne (natuke veniv). Palkidest on ühel ca 10 cm pikkune ja 1 cm laiune, kuid mitte sügavam kui poole cm sügavune konjakipruun pude koht, ülejäänud ümbrus noaotsaga torkides tugev ja pealtnäha korras. Kas sellise leiu puhul on otstarbekas ekspertiis tellida või saab koduste vahenditega miskit ette võtta? Ja kui ekspertiis oleks ikkagi vajalik, siis mycology.ee kodulehel leiduva instruktaaži kohaselt peaks kamaka seina välja lõikama... Milline kirjeldatud leiu osadest võiks laboratooriumi jaoks parim olla?

Ette tänades, küsija Pärnust

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Täiesti juhuslikult olen homme Pärnus ja valmis teie juurest läbi tulema, et vaadata ja/või proov võtta. Ilma proovita ei oska kahjustuse kohta midagi arvata. Kirjutage kalle@mycology.ee ja lepime aja kokku.
Kalle Pilt