Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Milliste materjalidega asendada majavammi poolt kahjustatud palkmaja alumisi palke?16.07.2013

Majavammi kahjustuste tõttu on vaja välja vahetada vana palkmaja 3-4 alumist palki. Kõige lihtsam tundub ilmselt plokkidega täitmine. Kas on mingeid eelistusi seina ja põranda materjalide valikul (FIBO, AEROC, kergkruus, jne) ja nende töötlemisel, näiteks kemikaalidega segatud krohviga katmine? Maja on madalal põllukivist vundamendil, mistõttu alttuulduva põranda tegemine ei tule ilmselt kõne alla.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Kahjuks on infot liiga vähe soovituste andmiseks. Kui võimalik, kirjutage pikemalt kahjustuse ulatusest (põrandad?), ruumide kasutusest ja põrandate planeeritavatest materjalidest. Fotod olukorrast on ka teretulnud.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt