Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas korteris leviv ebameeldiv hais võib olla mingist seenest ja niiskusest?01.08.2013

Tere!
Selline mure. Elame Õismäel paneelmajas 4. korrusel (tegu on 5-kordse majaga). Ülevalt naaber ehk viienda korruse naaber väidab, et keegi tema kodu haisutab. Kord see tuleb aknast ja kord tuleb see põrandast. Muidugi süüdistab meid ehk alumisi elanike. Käisin täna tema korteris. Tõesti seal oli mingi väga omapärane hais. Meenutas natukene puitu ja samas meenutas nagu natukene mädaema läinud kartulikoori. Väga spetsiifiline lõhn. Mul seal korteris viibides 10 minutiga hakkas väga iiveldama ja paha olla. Kas võite aimata, mis see võib olla, kas mõni seen?
Maja ise soojustati ära 4 aastat tagasi ja enne seda 5. korruse korterid hallitasid. Kas see võib kuidagi seotud olla?
Tänades,

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Antud informatsiooni põhjal ei oska midagi arvata. Vajalik on teha õhuproovid ja vaadata, mis seal välja kasvab (millised eosed hakkavad arenema). www.mycology.ee
Kalle Pilt