Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas keldris mööda betooni levinud seen võib olla ka majavamm, kuigi puitu läheduses ei ole?16.09.2013

Tere! Elame paneelmajas, korterelamus. Avastasime hiljuti ühes oma keldrisopis kellegi vastutustundetu inimese tekitatud olmeprügi hunniku, mis on kaetud, õigemini ümbritsetud nii alt kui pealt väga paksu valge pehme vahuja hallitusega (nagu tulekustutist lastud). See on levinud ka mööda betoonpõrandat, lähedal asuvat seina ning kandunud sealt natuke ka läbi vundamendiploki naaberkeldrisse. Prügi puudutamisel oli tunda väga tugevat seenelõhna. Puitmaterjali kuskil läheduses ei ole. Kas tegu võib olla majavammiga? Ette tänades!

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
tegemist on kindlasti puitu lagundava seenega, mis võib toituda nii puitprahist kui paberist. Mis seenega tegu, ei oska toodud andmete põhjal väita (liiki määrab www.mycology.ee). Tegu võib olla ka majavammiga.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt