Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Hallitus korteri nurkades02.05.2011

Korter asub staliniaegse maja viimasel korrusel ja katus on vana. Nurgad kergelt hallitavad. Kas katuse panemisel on mingeid lisa soovitusi või millele tähelepanu pöörata?

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Kindlasti tuleb üle vaadata, kas niiskus, mille tõttu nurgad hallitavad, on tekkinud katuse läbijooksust või külmasildade tõttu. Seega uue katuse paigaldamisel pöörake kindlasti tähelepanu laepealse korralikule soojustamisele.