Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Majavammist kahjustatud kiviseina töötlemine05.05.2011

Tere,
Kas majavammi poolt kahjustatud tellistest ja tuhaplokkidest seina, mida on puhastatud (sh vuugid avatud) ning leeklambiga põletatud, tuleb ka Boracol'iga töödelda või piisab leeklambiga põletamisest?

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Töötlus sõltub paljuski sellest, mida edaspidi ette võetakse - kas sein jääb avatuks või kaetakse see millegagi. Puhastamine ja põletamine on kindlasti olulised. Alati tuleb meeles pidada ka seda, et seen ei ole hoones arenema hakanud ilma põhjuseta. Seega, kui ehituslikult põhjuseid ei likvideerita, ei aita sageli ka kemikaalide (Boracol ei ole ainuke majavammi tõrjes kasutatav kemikaal) kasutamine. Tingimuste ja edaspidiste taastusplaanide täpsustamiseks võite võtta minuga otse ühendust, kas telefoni või e-posti teel.