Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas aurusauna kasutamine võib puitkarkassmajale niiskuse ja hallituse koha pealt kahjulikult mõjuda?13.01.2014

Tere
Puitkarkassmajas on vannituppa tehtud eraldi ruum aurusauna jaoks, kasutatud kipsplaati. Terve vannituba ning aurusaun on üle tehtud niiskustõkkega ja plaaditud. Mõlemas ruumis on ventilatsioon. Sauna kasutusele võtnud ei ole kartes hallituse, majavammi vms. teket. Kas see kartus on õigustatud?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,

Nimetatud kohas on nii suur oht hallitusseente kolooniate tekkeks kipsplaadile kui ka puitu lagundavate seente (sh. majavamm) areng seina puitkonstruktsioonides.

Küsimusele täpsemaks vastamiseks on vajalik näha täpseid konstruktsiivseid jooniseid, kuidas on paigaldatud aurusauna ruum hoonesse (õhuvahed ülejäänud hoone konstruktsioonidega, kasutatud materjalid) ning milliseid niiskustõkke lahendusi on kasutatud. Samuti on vajalik täpsustada ventilatsiooni tüüp ja tööreziim.

Parimate soovidega,

Kalle Pilt