Värvid, lakid

Küsimus: Kuidas on kõige mõistlikum eemaldada vana värv puidust ukselt?23.04.2014

Palun abi, kuidas on kõige mõistlikum eemaldada vana värv puidust ukselt? Ja milliseid vahendeid konkreetselt soovitate kasutada!
Tänan

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Vana värvi eemaldatakse mehaaniliselt ning on olemas ka spetsiaalsed keemilised vahendid.

Siledatelt pindadelt saab kõige paremini kuumapuhuriga ning pahtlilabidaga. Niiviisi saab paksud kihid eemaldada.

Seejärel võib kasutada lihvpaberit nt nr 60 või 80.

Kui värv on eemaldatud ning pinnakaredus ei ole rahuldav, siis võib pinna uuesti lihvida peenema lihvpaberiga nt 180, 200.

Veel on võimalus kasutada nt soodapritsi või liivapritsi. need meetodid jällegi lõhuvad alumist pinda suhteliselt palju. Aga see sõltub ka tegijast. Selliseid pritsi teenuseid pakuvad erinevad ettevõtted. Internetist leiab kontaktid.

Uuretest ja sisenurkadest värvi eemaldamine on suhteliselt ajamahukas, aga teostatav.