Värvid, lakid

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas on olemas värvi, millega üle värvida soojamüüri punased tellised?06.12.2016

Tere! Kas on olemas sellist värvi, millega saaks üle värvida soojamüüri kivid (tegemist punase tellisega)?
Ette tänades

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

On olemas spetsiaalne soemüüride värv Muuri.
Siit leiate lisainfot -

http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/muuri#tutvustus
 

Küsimus: Kuidas ja millega töödelda uut puitu, et see näeks vana ja väsinud välja?01.11.2016

Kuidas ja millega töödelda uut puitu, et see näeks vana ja väsinud välja?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Puidu vanutamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Üks võimalus on värvida esmalt pind tumedama tooniga. Lasta kuivada. Järgmisel päeval värvida pind heledama tooniga ning paari tunni pärast kulutada ettevaatlikult pealmist värvikihti selliselt, et alt hakkab kumama tumedam toon.
Toonid on soovitatav valida Tunnete Värvi värvikaartist (Tikkurila). Värvina on parim kasutada Vivacolor Special Furniture Akva.

Kuna võimalusi on veelgi ja nüansse palju, mida jälgida, siis on parim, kui saate helistada Värviliini infotelefonile 12011. Tööpäeviti kl 9.00-18.00. Kõne on tavakõne hinnaga. Sealt antakse Teile täpsed juhised.
 

Küsimus: Kas Eestis on müügil keemiline vahend, millega saab vana värvi eemaldada?21.09.2016

Tere!
Kas Eestis on müügil selline keemiline vahend, millega saab puidust ukselt vana värvi eemaldada? Venemaal müüakse Docker Wood, kas on sarnane?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Tikkurilal on värvieemalusvahend “Maalinpoisto”. Tegemist vesialuselise tootega värvi eemaldamiseks sise- ja välistingimustes. Toode sobib lateks-, alküüd-, epoksüüd- ja õlivärvide eemaldamiseks. Tõhusus sõltub vana värvikihi paksusest ja selles, mis värviga on eelnevalt värvitud.
Täpsemalt toote kohta saate lugeda Tikkurila kodulehelt: http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/tooted_tahestiku_jarjekorras/maalinpoisto_-_varvieemaldusvahend.4638.shtml
 

Küsimus: Kuidas saada männipuidust värvitud trepile parimal viisil uus värv peale?17.05.2016

Tere!
Kuidas oleks kõige püsivaim ning soodsaim viis männipuidust trepp, mis oli eelnevalt peitsitud, krundiga värvitud + 2 kihti värvi ja jäänud värvuselt kollane, saada värvilt täitsa (RAL tooni) valgeks?
Ette tänades!

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kui olemasolev viimistlus on tugevalt aluspinnal kinni, siis on soovitatav teha kerge vahelihv (lihvpaber 180) ning seejärel värvida trepiastmed veepõhise põrandavärviga Tikkurila Betolux Akva.
http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/tooted_tahestiku_jarjekorras/betolux_akva_-_porandavarv.4638.shtml

Käsipuudel ja piiretel võib kasutada veepõhist mööblivärvi Vivacolor Special Furniture Akva.
http://www.vivacolor.ee/tooted/special-furniture-akva

Neid tooteid saab kasutana täiesti kirgasvalgena ja ka toonituna RAL värvikaardi järgi.
 

Küsimus: Kust leida laevärvi, mis öösel helendaks?13.05.2016

Tere! Mul selline huvi, kus leida öösel helendavat värvi? Saime vana lautelamu omanikeks ja kuna lauda osast saab sügiseks elutuba, siis sooviks värvida laed ja trepi osad helendava värviga, kuid ei oska kuskilt otsidagi.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Hea lahendus on Tikkurila Taika Glow. Mida paksem kiht, seda kauem helendab. Eeldusel muidugi, et Taika Glow saab ka nö valgust laadida.

Lisainfo -
http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/taika_glow
 

Küsimus: Millega viimistleda peensaetud lauast maja fassaadi, kas parim on värv, peits või õli?10.03.2016

Plaan on ehitusjärgus majale puitfassaadi panema hakata, kuid ei tea kas kasutada värvi, peitsi või õli? Mis on erinevate lahenduste plussid ja miinused? Tean vaid, et lasuuritud pinda peab vist umbes iga 5 aasta tagant üle tegema, kuid värvi alates 10 aasta tagant. Õlidest pole üldse aimu. Laudiseks oleks peensaetud laud.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kestvuse poolest on parim lahendus värvimine. Värv kaitseb ka puitu kõige paremini. Peensaetud lauale sobib kõige paremini Villa Akva. immutuseks Kolorex Protekt.

Peitsi on soovitatav kasutada kui soovitakse jätta puit alt pooleldi nähtavaks.

Hooldusvahemik on tõepoolest selliselt, et värv peab ca 2 x kauem vastu.

Fassaade üldiselt ei õlitata, kuna õlitatud pinda on vajalik hooldada igal aastal või teatud juhtude 3-5 aasta tagant. Õlitatud pind on parim lahendus terrassile, aiamööblile jms kohtadesse, kus on vajalik peal kõndida, istuda.

Värvimise või peitsimise puhul on väga oluline järgida tootja soovitusi (eeltöötlus, immutamine).

http://www.vivacolor.ee/juhendid/valisvarvimine/puitdassaadid-ja-aiad

Lugupidamisega,

Meelis Tarto
 

Küsimus: Kuidas hooldada lahtist väliterrassi talvel?27.01.2016

Tere
Mind huvitab, kas ajada lumi laudadelt ära või ei? Või ei ole sellel mingit vahet? Missugune tegevus on laudade tervisele parem ja hoiaks materjali kauem terve ja nägusama?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Mida vähem aega laud niiskuse käes viibib, seda parem. Ehk siis kuiv ja külm lumi ei tee väga palju liiga. Mida kauem lumi seal peal sulab ja mida kauem vesi puidu ligi on, seda kahjulikum.

Kinni tambitud lumi sulab kauem, kui kohev lumi. Kui kohev lumi sulab nt päevaga, siis kinni tambitud lumi 2-3 päevaga. Sõltub muidugi kihi paksustest, temperatuurist, vihmasajust, päikesest jne.

On palju tegureid, mis mõjutavad veel.

Kokkuvõttes lume ära ajamine ei ole otseselt kohustuslik. Aga, kui aega on ja soovi, siis lumevaba laud, kui hakkab päike paistma ning laud kuivama, kuivab kiiremini ja seal on ka vähem niiskust sees.

Kui üks laud on "lageda taeva all" ja teine katte/katuse all, siis loomulikult varju all olev laud püsib kauem.
 

Küsimus: Mis värve kasutada ja kuidas värvida lakitud riiulit nii, et puit alt läbi kumaks?23.10.2015

Tere!
Oleks plaan üle värvida juba lakitud puidust riiul. Kas on seda võimalik teha nii, et puit jääks alt läbi kumama? Kui jah, mis värve soovitate kasutada?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kui riiul on juba lakitud ning kulunud koledaks ja soov on see uuesti töödelda poolenisti läbipaistva tootega, siis esmalt peab selle üle lihvima. Lihvida võiks nii palju kui võimalik. ning oluline, et pind jääks võimalikult ühtlane. Seejärel saab pinna üle lakkida vesialuselise toonitava mööblilakiga Tikkurila Kiva. Kiva lakki saab valida ka erinevaid läikeid, vastavalt soovile. Tooni soovitan valida tumedama, kui teil aluspind. Toone saate valida ehitumaterjalide kaupluses Tikkurila Peitside ja lakkide toonikaardist.
 

Küsimus: Kuidas saab olemasolevat silikoni üle värvida?21.10.2015

Tere! Plaan on kahhelkivid üle värvida kahhelkivi värviga Ronseal. Värvime kahhelkivid valgeks. Vana silikoon nurkades on aga pruuni värvi ja see on pandud väga korralikult. Ei tahaks seda suurt tööd hakata ette võtma ja silikooni maha kakkuma. Kas vanale silikonile võib kanda peale akrüülvärvi ja hiljem siis selle ka üle värvida kahhelkivi värviga? Ja kui kahhelkive värvida, kas on parem ka enne plaate liivapaberiga õrnalt lihvida?
Teine asi veel. Mis temperatuuridel peab seinavärvi, kruntvärvi, saunavaha, silikooni ja akrüülvärvi säilitama ja kui kaua avatud purk/tuub üldse säilib? Kaas on muidugi kinni pandud. Kas võib hoida neid soojustamata keldris? Või lähevad hallitama ja muutuvad kasutuskõlbmatuks?

Tänud vastamast

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Silikooni värvida ma ei soovita. Silikoonid on tehtud väga hülgavateks ning see tähendab, et silikoon hülgab ka värvi.
Lihvimine enne igat värvimist on hea. Kui on võimalus, et kahhelkividele on läinud mingeid pesuaineid või toiduaineid või muid naket nõrgendavaid aineid, siis peab pinna eelnevalt pesema. Nt Vivacolor Special Clean. Ronsealile oleks alternatiiviks kruntvärv Tikkurila Otex, mis nakkub väga hästi kahhelkiviga ning selle peale võib valida juba endale meelepärase (sobiva) toote.

Vesialuselised värvid (ja ka teised tooted) kardavad külma ning nende madalaim säilitustemperatuur on +5 kraadi. Alküüdvärvid (lahusti baasil) ei karda miinustemperatuure.
Kui toode on avamata ning originaaltaaras, siis säilivad värvid üldiselt 2-3 aastat, aga tõenäoliselt ka rohkem. Kui purk on juba avatud ning kaas peale uuesti pandud, siis ei oska ennustada. Vb säilivad paar nädalat, vb säilivad mitu aastat. sõltub, kuidas on purk suletud.
 

Küsimus: Kas vana silikooni peaks enne uue panemist eemaldama?28.09.2015

Tere! Kas vanale silikoonile võib uue peale lasta, ilma seda vana alt eemaldamata. Kuna silikoon oli mõnest kohast kulunud ja ma pole mingi suurem remondinaine, siis proovisin teha nii, et lasin vanale silikoonile uue peale. Tulemus sai päris hea, aga kas nii võib üldse teha. Ei tahtnud suurt tööd ette võtma hakata kuna vannituba on päris suur. Läksin nö lihtsama vastupanu teed. Või hakkab see vana silikoon kuidagi reageerima alumisega ja eraldab õhku mingeid mürke? Tänud vastamast

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kui olemas olevale silikoonile soovite peale kanda uue silikooni, siis peab jälgima, et oleks korralikult aluspind puhastatud. Vannitubades on suur võimalus, et on erinevaid pesuaineid, mis vähendavad naket.

Kui vana silikoon on tugevasti kinni ning korralikult puhastatud ning ei esine hallitust, siis võib kanda peale uue silikooni.

Puhastada võib Supi Saunapesu vahendiga.

http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/supi_saunapesu_-_saunapesuaine.5430.shtml