Värvid, lakid

Küsimus: Millega võiks värskendada bambuskiududest punutud rulood, mis on ebaühtlaseks pleekinud?14.05.2014

Millega võiks värskendada bambuskiududest punutud rulood, mis on ebaühtlaseks pleekinud?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Värskendamiseks võivad sobida nt õlid, vahad. Sõltub ka, kui hästi on ligipääsetavad värskendatavad kohad. kas saab töödelda pindtsliga või lapiga või on parim variant pihustiga. On võimalus kasutada läbipaistvaid tooteid, mis imenduvad naturaalsesse puitu ja toovad esile puidu struktuuri ning muudavad pinna kontrastsemaks (ja ka tumedamaks). Sisetingimustes kasutamiseks sobiks sellisel juhul Nostalgia Beeswax Oil.

Mõlemad tooted kantakse pinnale, lastakse imenduda 10-20 minutit ning pühitakse mitteimbunud toode ära puhta lapiga.

Kui on soov anda ka tooni, siis võib kasutada puiduvaha Nostalgia Woodwax ´i.

Kindlasti on soovitatav kuskil vähemmärgatavas kohas või mingil teisel pinnal proovida, et olle veendunud lõpptulemuses.