Värvid, lakid

Küsimus: Millega toonida plaatide vuuke, sest heledad vuugid kipuvad määrduma?14.05.2014

Kas plaatide vuuke duširuumi põrandal oleks võimalik millegagi toonida, sest rumala peaga tehtud heledad vuugid määrduvad. Vuugid on ju materjalist, mis teatud määral peaks imama värvainet.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Idee poolest imbub pinda sisse õli. Kuna õlisid saab ka toonida, siis võib selline variant töötada. Oht võib olla, et vuugid jäävad laigulised. Proovige nt toonitud välispuiduõliga (nt Tikkurila Valtti Puuöljy). Kuna see toode ei ole otseselt selle jaoks mõeldud, siis tulemust ei oska päriselt ennustada ega garantiid anda.

On olemas ka spetsiaalsed vuugikaitsevahendid, mis imbuvad vuuki sisse ning ei lase mustusel sinna sisse tungida. Sellise variandi puhul on puhastatavus kergem kui töötlemata vuugi puhul. Üldiselt on sellised vuugikaitseained läbipaistvad.