Värvid, lakid

Küsimus: Kuidas toimida tugeva polüester lakiga, kui soovin kraklee- või läbikumavat uut kapi pinda?06.06.2014

Kuidas toimida tugeva polüester lakiga, kui soovin kraklee- või läbikumavat uut kapi pinda?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kraklee puhul peab kasutama spetsiaalseid kraklee tehnika tooteid. Kuna polüester lakile ei nakku väga hästi iga toode, siis on soovitatav polüesterlaki pind kruntida.
Polüesterlakiga kaetud pinnale soovitan kõigepealt tugeva nakkega krunti Tikkurila Otex. Peale kruntimist teha vajadusel pahtliparandused tisleripahtliga Vivacolor Snickeri. Pahteldatud kohad kruntida uuesti üle. Otex krunti saab toonida soovitud tooni.

Peale kruntimist võite valida sobiva kraklee toote ja tooni. Kraklee tehnika tooteid pakutakse ka Eesti turul, kui interneti otsingusse sisestada vastavad märksõnad.