Värvid, lakid

Küsimus: Mida soovitate välisseinte värvimiseks Ligno asemel, sest seda puidukaitse värvi enam ei toodeta?10.07.2014

Tervist!
Suvila välisseinte värvimiseks on siiani kasutatud puidukaitsevahendit Ligno, andis nii kaitset kui kena tooni, värvimine lihtne ja kiire.
Nüüd öeldi poes, et seda enam ei toodeta, millegagi asendada ei osatud, sest iga "värv" Lignoga töödeldud pinna katmiseks ei sobivat.
Tahaks midagi Ligno laadset, et kaitseks puitu ja samas ei kataks pinda nn kilega, mis pärast kooruma hakkab.
Mida soovitate?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Ligno (Extra) laadset toodet enam ei toodeta. Seda tootis Viru Keemia Grupp põlevkivist. Aja jooksul Ligno kulub - päike (UV), vesi, õhusaaste jne. Kui on soov jätta alumine pind läbi kumama, siis on soovitatav kasutada üle töötlemiseks puidukaitse peitsi. Nt Vivacolor Kolorex Classic.

http://www.vivacolor.ee/tooted/kolorex-classic

Tooni saate valida Valtti puidukaitsevahendite värvikaardist.

Kui on lahtist või koorunud vana viimistlust, siis see eemaldada kraaprauaga või nt lihvimise teel.
Pind alt pesta Vivacolor Special Clean pesuainega. Kui on hallitust pinnal, siis kasutada Tikkurila Homeenpoisto töötlusainet.

Kui on näha, et vana viimistlus on täielikult puidult kadunud ning alt on naturaalne puit väljas, siis need kohad töödelda Vivacolor puiduimmutusainega Kolorex Protekt.

Kõikide toodete puhul jälgida kasutusjuhendit.