Värvid, lakid

Küsimus: Kas Sadolini Master Novus mööblivärv on tervisele ohtlik?28.08.2014

Tere!
Kasutasime korteri uste värvimiseks Sadolini Master Novus mööblivärvi. On öeldud, et värv pole mürgine - pole tervisele ohtlik. Kuid tekkis iiveldus, peas rõhumistunne, nõrkus. Kohe läksin värske õhu kätte ja püüdsin mitte viibida toas. Olin ka kodust paar päeva eemal. Koju tulles jälle peas rõhub jne. Kas tuleks sellest värvist loobuda ja kas viibimine kodus võib tekitada püsiva tervisekahjustuse.
Ette tänades

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,
Tervise probleemide puhul on soovitatav ikkagi arsti poole pöörduda. Info mõttes lisan ka mainitud toote ohutuskaardi - http://www.sadolin.ee/images/ohutuskaart/est/MASTER%20NOVUS%20ET.pdf

Omalt poolt soovitan vesialuselist peaaegu lõhnatut mööblivärvi Vivacolor Special Furniture Akva.