Värvid, lakid

Küsimus: Kas on võimalik, et peits muudab teatud puidul, näiteks männil, värvi?29.09.2014

Tere,
eemaldasime kodus männist trepilt vana lakikihi ja otsustasime selle üle peitsida hallika peitsiga. Esimese trepiastme peal katsetades avastasime, et hall peits muutus kuivades hoopis roheliseks.
Kas on võimalik et peits muudab teatud puidul, nt. männil, värvi?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,
Peits ise ei tohiks värvi muuta. Kontrollige tooni, et ikka kindlasti õige toon Teile tooniti. Kindlasti on vajalik enne tööde alustamist toode korralikult läbi segada (mitte lihtsalt raputada).

Ka võib mõni hallikas toon rohekana tunduda ning lisaks ka alumine puidutoon võib lõpptulemust natuke moonutada, aga kui ikka läks päris roheliseks, siis on mingi eksimus kuskil sisse tulnud. Soovitan pöörduda kaupluse poole, kust toote ostsite või otse tootja esindusse.