Värvid, lakid

Küsimus: Kas sprei värvi on vaja vastupidavuse tõstmiseks lakiga üle katta?10.02.2015

Kas oskate aidata? Kui värvin mootorratta paaki musta matt sprei värviga, kas sinna on eraldi vaja lõpuks lakk peale panna või ei ole see vajalik? Pean just silmas selle vastupidavust ja hooldust.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kuna aerosoolpihustatavaid värve on palju erinevaid ning erinevate tugevustega, siis kõige parema vastuse saab kas otse tootjalt või selle värvi maaletoojalt/esindajalt.

Üldiselt on nii, et mida läikivam on pind, siis seda kergem on pinda hooldada ja vähem mustust pind kogub.

Samas on olemas ka matid värvid, millega värvitakse erinevaid sõidukeid.

Mõnikord ka lakitakse pind üle läikivama lakiga.

Seetõttu soovitan ikkagi pöörduda tootja või tootjapoolse esindaja poole.