Värvid, lakid

Küsimus: Rootsi punasega värvitud maja üle värvimine05.07.2011

Kas ja kuidas on võimalik eelnevalt rootsi punasega värvitud maja värvitooni muuta ja kas on üldse võimalik millegi muuga teda üle värvida?
Tänud

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kui on kasutatud punamuldvärvi, siis saab seda üle värvida ainult sellesama tootega. Kui soovitakse värvida teist tüüpi värviga, siis peab alusvärvi eemaldama puhta puiduni.

Kui on kasutatud lihtsalt "rootsi punast" tooni tavalist puiduvärvi (akrülaat või kopolümeer), siis saab seda üle värvida sama tüüpi värviga. Sellisel juhul on toonivalik lai.