Värvid, lakid

Küsimus: Millega eemaldada "Sauna Supi" palkseinalt, et see nüüd hoopis õlitada?28.05.2015

Tere!
Selline teema, et mõned aastad tagasi töötlesin 1938 a. ehitatud palksauna leiliruumi seinu Sauna Supi-ga. Tahaksin selle nüüd eemaldada, et palgid õliga katta. Kas on olemas mingit kemikaali, millega õnnestuks Supi palkidelt maha saada? Tavalised vahaeemaldus vahendid ei tööta.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Supi nime all on mitu toodet - Saunavaha, Saunasuoja, Laudesuoja. Kõige parem on ikkagi lihvida pind ning siis veel pind pesta Special Clean puhastusvahendiga.

Kõik Supi tooted lähevad kuigi palju ka pinna sisse. Mõni rohkem, mõni vähem. Kuna õli tahab aluspinnaks naturaalset puhast puitu, siis ikkagi lihvimisega saab puidu kõige paremini puhtaks.