Värvid, lakid

Küsimus: Millega töödelda palksauna leiliruumi, kas õlidega on soovitatav?16.09.2015

Tere. Soovin viimistleda uue palksauna leili- ja pesuruumi. Olen kusagilt lugenud, et leiliruume ei ole soovitav töödelda õlidega. Millega ikkagi töödelda soovitate? Olen otsinud infot netist, kuid eriti leiliruumide kohta leidnud väga vähe.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Leiliruumi seintele, laele ja ka lavalaudadele sobib spetsiaalne õli - Tikkurila Supi Laudesuoja. See tungib puidu sisse ning ei lase enam vett sisse ega ka mustust. Jätab puidu välimuse naturaalseks. Tekib nö "märja puidu efekt".

Ka on variant kasutada saunavaha. Sarnaselt õliga, tungib see puitu. Vaha puhul on lisavõimaluseks veel see, et seda saab ka toonida. Vahatamiseks sobiv toode on Tikkurila Supi Saunavaha.

Info saunaviimistlustoodete kohta -

http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/supi_laudesuoja

http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/supi_saunavaha