Värvid, lakid

Küsimus: Kas "saunasupi" võib seintelt kooruma hakata ja kahjulikuks muutuda?28.09.2015

Tere!
Ostsin "supi" saunavaha ja otsustasin sauna üle värvida. Puhastasin leebe sauna üldpuhastusvahendiga ja asusin tööle. Lagi imas ilusti sisse, seinad ka enam vähem. Tegin seinu kaks kuni kolm korda kuid saunalavalt eemaldus vaha hiljem kuivades. Küünega tõmmates see lausa koorus. Arvatavasti oli siis lava rasvane ja oleks pidanud lihvima. Lihvisime siis lava üle ja seejärel imendus kenasti. Küsimus siit, et kas võib nüüd olla nii, et ka seintelt tuleb vaha maha millalgi või eraldub see kuidagi õhku ja saunas käimine on hoopiski kahjulik? Tervitades

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Supi Saunavaha peab kandma kas puhtale puidule või eelnevalt vahaga töödeldud pinnale. Lihvimine tuleb alati kasuks. Supi Saunavaha imendub puitu. Kui puit on juba töödeldud millegagi, siis see sisse imenduda ei saa ning võib maha tulla.

Seega võib ta seintelt maha tulla, aga ei pruugi. Mürgine see vaha ei ole, kuna on tehtud spetsiaalselt leiliruumide töötlemiseks ning arvestusega, et leiliruumis tõuseb temperatuur üpris kõrgeks.

Nii kaua, kui vaha maha ei tule ning teid välimus ei häiri, ei ole Teil tarvis midagi ette võtta.