Värvid, lakid

Küsimus: Mis värve kasutada ja kuidas värvida lakitud riiulit nii, et puit alt läbi kumaks?23.10.2015

Tere!
Oleks plaan üle värvida juba lakitud puidust riiul. Kas on seda võimalik teha nii, et puit jääks alt läbi kumama? Kui jah, mis värve soovitate kasutada?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kui riiul on juba lakitud ning kulunud koledaks ja soov on see uuesti töödelda poolenisti läbipaistva tootega, siis esmalt peab selle üle lihvima. Lihvida võiks nii palju kui võimalik. ning oluline, et pind jääks võimalikult ühtlane. Seejärel saab pinna üle lakkida vesialuselise toonitava mööblilakiga Tikkurila Kiva. Kiva lakki saab valida ka erinevaid läikeid, vastavalt soovile. Tooni soovitan valida tumedama, kui teil aluspind. Toone saate valida ehitumaterjalide kaupluses Tikkurila Peitside ja lakkide toonikaardist.