Värvid, lakid

Küsimus: Kuidas hooldada lahtist väliterrassi talvel?27.01.2016

Tere
Mind huvitab, kas ajada lumi laudadelt ära või ei? Või ei ole sellel mingit vahet? Missugune tegevus on laudade tervisele parem ja hoiaks materjali kauem terve ja nägusama?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Mida vähem aega laud niiskuse käes viibib, seda parem. Ehk siis kuiv ja külm lumi ei tee väga palju liiga. Mida kauem lumi seal peal sulab ja mida kauem vesi puidu ligi on, seda kahjulikum.

Kinni tambitud lumi sulab kauem, kui kohev lumi. Kui kohev lumi sulab nt päevaga, siis kinni tambitud lumi 2-3 päevaga. Sõltub muidugi kihi paksustest, temperatuurist, vihmasajust, päikesest jne.

On palju tegureid, mis mõjutavad veel.

Kokkuvõttes lume ära ajamine ei ole otseselt kohustuslik. Aga, kui aega on ja soovi, siis lumevaba laud, kui hakkab päike paistma ning laud kuivama, kuivab kiiremini ja seal on ka vähem niiskust sees.

Kui üks laud on "lageda taeva all" ja teine katte/katuse all, siis loomulikult varju all olev laud püsib kauem.