Värvid, lakid

Küsimus: Millega viimistleda peensaetud lauast maja fassaadi, kas parim on värv, peits või õli?10.03.2016

Plaan on ehitusjärgus majale puitfassaadi panema hakata, kuid ei tea kas kasutada värvi, peitsi või õli? Mis on erinevate lahenduste plussid ja miinused? Tean vaid, et lasuuritud pinda peab vist umbes iga 5 aasta tagant üle tegema, kuid värvi alates 10 aasta tagant. Õlidest pole üldse aimu. Laudiseks oleks peensaetud laud.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kestvuse poolest on parim lahendus värvimine. Värv kaitseb ka puitu kõige paremini. Peensaetud lauale sobib kõige paremini Villa Akva. immutuseks Kolorex Protekt.

Peitsi on soovitatav kasutada kui soovitakse jätta puit alt pooleldi nähtavaks.

Hooldusvahemik on tõepoolest selliselt, et värv peab ca 2 x kauem vastu.

Fassaade üldiselt ei õlitata, kuna õlitatud pinda on vajalik hooldada igal aastal või teatud juhtude 3-5 aasta tagant. Õlitatud pind on parim lahendus terrassile, aiamööblile jms kohtadesse, kus on vajalik peal kõndida, istuda.

Värvimise või peitsimise puhul on väga oluline järgida tootja soovitusi (eeltöötlus, immutamine).

http://www.vivacolor.ee/juhendid/valisvarvimine/puitdassaadid-ja-aiad

Lugupidamisega,

Meelis Tarto