Värvid, lakid

Küsimus: Kuidas ja millega töödelda uut puitu, et see näeks vana ja väsinud välja?01.11.2016

Kuidas ja millega töödelda uut puitu, et see näeks vana ja väsinud välja?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Puidu vanutamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Üks võimalus on värvida esmalt pind tumedama tooniga. Lasta kuivada. Järgmisel päeval värvida pind heledama tooniga ning paari tunni pärast kulutada ettevaatlikult pealmist värvikihti selliselt, et alt hakkab kumama tumedam toon.
Toonid on soovitatav valida Tunnete Värvi värvikaartist (Tikkurila). Värvina on parim kasutada Vivacolor Special Furniture Akva.

Kuna võimalusi on veelgi ja nüansse palju, mida jälgida, siis on parim, kui saate helistada Värviliini infotelefonile 12011. Tööpäeviti kl 9.00-18.00. Kõne on tavakõne hinnaga. Sealt antakse Teile täpsed juhised.