Värvid, lakid

Küsimus: Millega toonida vanutatud puitu?26.10.2011

Tere,
Kuidas saavutada tulemus:
kui puit on harjaga vanutatud, et siis millege toonida nii, et osa puidu süü jääks toonituna (näiteks valge) ja osa süüd oleks puidu värvi?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kui soovite anda valget tooni, siis on vajalik peitsida pind Tikkurila Pirtti peitsiga toon 3466. Seejärel lihvida liivapaberiga nii, et kõrgemad kohad kuluvad puiduni ning sügavamad jäävad valged.
Pinna peab lõpliku tugevuse andmiseks ning pesu- ja kulumiskindluse saavutamiseks üle lakkima Tikkurila mööblilakiga Kiva.

Lisaküsimused teretulnud.