Värvid, lakid

Küsimus: Kuidas saada männipuidust mööblile kirsipunast tooni?21.11.2011

Oleks soov värvida männipuidust mööbliese kirsipunaseks nii, et puidu tekstuur jääks alt läbi kumama. Selle jaoks otsisime peitse. Käisime läbi päris mitu ehituspoodi ja mitte kuskilt ei leidnud sobivat tooni. Kõige ligilähedasem peits tundus olevat Tikkurila 3460 - kuigi minu arvates on see nagu liiga lilla.
Kui nüüd ikkagi seda tooni peitsi kasutada, siis kas äkki tuleks pärast ta mingi natuke soojemat tooni andva lakiga üle teha, et soovitud tulemust saada? Või on see võimalik, et kuskil siiski müüakse kirsipunaseid toone ka? Või äkki kuskil segatakse soovitud toone kokku?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Peitside toone on oluliselt vähem kui värvide toone. Seetõttu võib ka konkreetse tooni leidmine olla raskem.

Lõplikku tooni mõjutab ka aluspinna toon. Männipuit on kollakas, seega ka lõplik toon on kollakam.

Vaatasin Tikkurila peitside värvikaarte ning leidsin veel ühe sarnase tooni - 1526. See on meil tööstuspeitside värvikaardist. Seda peitsi (Dicco Color) saab osta Vikkervärvist Tallinnas.

Kui Teil on võimalus tulla läbi Tikkurila Koolituskeskusest, siis saame vaadata erinevad toonid üle ja otsustada, milline neist on kõige sobivam.

Lisaküsimused teretulnud.