Värvid, lakid

Küsimus: Kas oskate hinnata värvi kulu vana laudvoodriga maja värvimiseks?11.06.2012

Tere.
Oleks soov anda vanale puumaja välispinnale uus värv. Välispind laud. Eelmine värv saab maha nühitud. Nüüd vaja vist kaasaegset kruntvärvi ja rootsipunast värsket värvi.

Kui palju oleks vaja värvi alljärgnevate mõõtude alusel?
Maja küljed 2 x 17 x 2,7; maja otsad 2 x 5 m

Ette tänades

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Värvikulu sõltub sellest, et kas tegemist on hööveldatud lauaga või kareda lauaga.

Hööveldatud laua puhul on värvi kulu (nii alusvärvi kui kruntvärvi puhul) ca 7 m2/L üks kiht.
Kareda laua puhul peaks arvestama ca 4 m2/L üks kiht. Kuna soovitatav on värvida kahes kihis, siis peab kulunormi korrutama kahega.

Kindlasti kulunorm varieerub sõltuvalt tegijast, laua kareduse astmest, profiilist jne.

Ehk siis arvutage täpselt välja maja seina pindala ruutmeetrites ning seejärel arvestage värvikulu eelpool mainitud kulunormide järgi.