Värvid, lakid

Küsimus: Millise värviga puidust-vineerist lakitud kapp üle värvida?24.01.2013

Soovin puidust-vineerist lakitud kapi üle värvida või üle lakkida valgeks, mis tooteid soovitate?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Eelnevalt lakitud puitu võib üle värvida selliselt, et kui on lahtist värvi, siis see eemaldada. Seejärel kogu pind üle kruntida Tikkurila Otex kruntvärviga. Kui peale kruntimist ilmneb pahteldamise vajadus, siis pahteldada need kohad Vivacolor Snickeri pahtliga. Lihvida pahteldatud kohad ning kruntida pahteldatud kohad Tikkurila Otex kruntvärviga. Seejärel võib kapi üle värvida valgeks Vivacolor Melody mööblivärviga.