Värvid, lakid

Küsimus: Millist värvimisnippi kasutada, et parandada lemmiklooma tekitatud kahjustus värvitud seinal (šabloon, kleebis)?12.02.2013

Lemmikloomad on kriimustanud ära seinas oleva seineksi, mis on värvitud. Kuna üldiselt on sein korras, sooviks mõnest kohast teostada värviparandusi. Üksikuid kohti üle värvides jäävad need siiski laiguti ilmselt erinema. Mõtlesin siis, et kuna värv on heledapoolne ja sein iseenesest vägagi lage, võiks äkki üritada seinale aretada mingeid mustreid. Seineks on oma struktuurilt pisut krobeline. Millise värviga või millise tehnoloogiaga oleks mõistlik sellisele pinnale mustreid saada (šabloon, kleebis, spetsiaalne rull vms)?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Sellisel puhul on tõesti parim lahendus teha seinale kas mingi muster või triibud vm. Üks võimalus on märkida (kasutades maalriteipi) seinale mingile kõrgusele joon ning sellest joonest allapoole teha pahtliparandused ning uuestivärvimine. Selle joone võib joonistada 5-10 sm laia nt ja mingit kontrast tooni.
Sellisele ebatasasele seinale ei kinnitu teip hästi, see tähendab, et peab arvestama, et see äär jääb "karvane".

Kirjutades on raske seletada. Kui on võimalus, äkki saate helistada: Meelis Tarto 53413520