Värvid, lakid

Küsimus: Kuidas viimistleda palksauna seestpoolt?08.03.2013

Tere,
Ehitamisel on uus palkidest saun. Kuidas viimistleda sauna seestpoolt. Pesuruumi tuleb ka dušš.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Sauna puitu on võimalik viimistleda õlitades või vahatades. Õli on läbipaistev ja jätab puidu naturaalse, lihtsalt kaitseb pinda niiskuse ning mustuse eest. Saunavahasid saab ka toonida - valge, must, hall, punane, roheline jne. Ehituskauplustes on pindade ning toonide näidised olemas.

Tooted, mida soovitan, on Supi Saunavaha, millega võib töödelda nii lae-, seinalaudise kui ka lava lauad. Vesialuseline, toonitav. Pinnale kantakse pintsliga või svammiga.
http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/tooted_tahestiku_jarjekorras/supi_saunavaha_-_saunakaitseaine.363.shtml

Kui soovitakse puit jätta naturaalne, siis Supi laudesuoja. See on õli, mis kantakse pinnale lapiga või svammiga, lastakse imenduda ning üleliigne õli eemaldatakse.
http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/tooted_tahestiku_jarjekorras/supi_laudesuoja_-_lavakaitseaine.363.shtml