Värvid, lakid

Küsimus: Kas on võimalik tumedaks peitsitud pind heledaks peitsida?08.05.2013

Tere!
Tahaks tumepruuniks peitsitud voodrilauad peitsida või värvida heledamaks. Kas seda on üldse võimalik teha või tuleb panna uus voodrilaud?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Peitsitud voodrilauda annab heledamaks värvida. Kui peits on aluspinnal tugevasti kinni (lahtine ning koorunud kiht tuleb kindlasti eemaldada), tuleb pind puhtaks pesta kasutades leeliselist puhastusainet Vivacolor Vivaclean. Kui pinnal on ka hallitust või sammalt või vetikaid, siis peab kasutama hallitusvastast töötlusainet Tikkurila Homeenpoisto.

Kui pinnad on ette valmistatud, siis võib pinna üle värvida kasutades vesialuselist puitfassaadivärvi Vivacolor Villa Ultima (hööveldatud laua puhul) või Vivacolor Villa Akva (saetud, nö "karvase", laua puhul).