Värvid, lakid

Küsimus: Kuidas saada männipuidust lakitud trepile valge vana toon?08.05.2013

Tere,
Kuidas saada männipuidust trepile valge toon (meeldiks selline vana valge). Praegu on trepp lihtsalt kaetud mingi tuhmi lakiga. Kas see lakk tuleb enne maha lihvida või on mingeid värve, mille võib kohe trepile peale kanda?

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere!

Treppi on võimalik üle värvida. Oluline on, et alumine lakk on tugevasti aluspinnal kinni. Lahtine ja koorunud lakk tuleb eemaldada. Kuna trepp on käidav koht ning kulumiskoormus sarnane põrandale, siis tugevuse poolest soovitan värvida Vivacolor Special Floor värviga. Tegemist on läikiva hästi tugeva alküüdvärviga (lahustibaasil).

Enne värvimist soovitan aluspinna pesta leeliselise puhastusvahendiga Vivacolor Vivaclean.

Seejärel teha vahelihv. Eesmärk ei ole kogu vana viimistlus eemaldada, aga vahelihv ühtlustab aluspinda ning tulemus saab oluliselt ilusam.

Kui on soov saada mitte päris erkvalge, aga selline antiikvalge, siis on kõige parem valida ehitusmaterjalide kaupluses värvikaardist vastav toon. Seal oskab ka müüja tooni soovitada.