Värvid, lakid

Küsimus: Millega värskenduseks üle värvida vana melamiinplaadist köögimööblit?13.05.2013

Tere!
Majanduslikult ei ole võimalik uut köögimööblit soetada ja sestap tekkis mõte olemasolevat värvimise teel värskendada. Tegemist on 15 a vana nn Poola köögimööbliga - melamiinkattega saepuruplaadid. Tahaks üle värvida ainult uksed - kas melamiini on üldse võimalik värvida ja kui on, siis millega (millise värviga) ja kuidas (pintsel, rull, pulverisaator).
Tänan asjalike nõuannete eest juba ette!

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Melamiini on võimalik üle värvida küll. Selleks on soovitatav kõigepealt pind kruntida alküüdkrundiga Tikkurila Otex. Kruntvärvi võib ka toonida, et hiljem oleks katvus parem. Peale kruntimist võib pinna üle värvida Vivacolor Special Furniture Akva värviga, mis on vesialuseline.

Peale igat värvikihti on soovitatav teha kerge vahelihv lihvpaberiga 240 või peenem.

Värvimist võib teostada nii pintsliga, rulliga, kui pihustiga.
Pintsel - siis jääb nähtav pintsli jälg,
Rulliga - pind jääb ühtlase rullimustriga, soovitatav on kasutada vilt-rulli.
Kui Teil on võimalik kasutada värvipihustit, siis pihustiga saab kõige ühtlasema tulemuse.