Värvid, lakid

Küsimus: Kas kulunud lauaplaati oleks mõtekas peitsist puhastada keemilise vahendiga või lihvida?29.05.2013

Tere,
Tegu on kasepuust heledaks peitsitud lauga, peits on heledam kui puu enda toon. Peits on lauaplaadil ära kulunud kohtadel, kus on söömise ajal taldrikud seisnud. Kuidas oleks kõige mõistlikum seda plaati puhastada, kas lihvides või mingi keemilise vahendiga puhastada üleni peitsist? Mis vahendeid kasutada puhastatud lauaplaadi uuesti katmisel ja kas ise tehes on võimalik saavutada sama sile pind nagu praegu?
Tänan.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Kõige kvaliteetsema tulemuse saab, kui kogu pind lihvida puhta puiduni, et aluspinnaks oleks ühtlane naturaalne puit. Seejärel võib pinna viimistleda nt vahatades. Vahaga jääb puidu pind suhteliselt naturaalne, vaha on võimalik ka toonida. Vahast soovitan Tikkurila Nostalgia Wood Wax - http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/tooted_tahestiku_jarjekorras/nostalgia_wood_wax_-_puiduvaha_mooblile_ja_seintele.363.shtml

Kindlasti on käsitsi tehes tulemus teine, kui tööstuslikult viimistletud.
Kui "käe jälg" segab, siis peaks leppima kokku kellegi mööblitootjaga, kellel on olemas spetsiaalsed töövahendid selleks.