Värvid, lakid

Küsimus: Mis vahend see võiks olla, "piim" oli vedel, imbus kohe puidu sisse, ei olnud rasvane, isegi veidike nagu läbipaistev?09.09.2013

Tere, kasutasin umbes aasta tagasi euroalustest meisterdatud diivanilaua toonimiseks K-rautas ostetud sellist piimjat vedelat asja "puidu piim". Kahjuks purki alles ei hoidnud ja nüüd uuesti seda sama asja vaja, kuid poes seda enam pole ja müüa ei oska soovitada ja ei tea ka mida ma üldse selle nn "puidu piima" all mõtlen?

Kas oskate öelda, mis asi see olla võis, mida kasutasin. See "piim" oli hästi vedel, imbus kohe puidu sisse, ei olnud rasvane, isegi veidike nagu läbipaistev nagu lahja piim. Tuli mitmeid kordi üle teha, alles siis muutus puidu värv heledamaks.

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Selliseid "piimjaid asju" on mitmeid, mida kasutada nimetatud mööbli toonimiseks.

1. variant on toonida Tikkurila Pirtti peits tooniga 5060, ning peitsida.
2. variant on võtta Nostalgia puiduvaha valge valmistoon (Coconut).

Mõlemad tooted on vesialuselised.

Mida te täpselt kasutasite eelmisel korral, on raske tuvastada selliselt.