Värvid, lakid

Küsimus: Millise vaha või ainega viimistleda vineerist aknalaudu?22.01.2014

Aknalauad on vineerist ja eelnevalt töötlemata. Tahaks, et peale töötlemist jääks aknalaud hele ja läbikumav. Kas on väga rumal mõte kasutada selleks Tikkurila valget saunavaha? Saunavaha just seepärast, et eeldatavasti on ta niiskusele vastupidavam kui tavaline vaha. Varasemalt on kurbi kogemusi, kui näiteks õlitatud riiulil olnud vesi sellele ka nähtava jälje jättis. Nüüd soovikski midagi turvalisemat.
Aitäh vastuse eest juba ette!

Vastus: Meelis Tarto, koolituskeskuse juht, AS Tikkurila, www.vivacolor.ee

Tere,

Õlid ja vahad jätavad puidu kõige naturaalsema välimusega. Samas on need viimistlusvahendid ka nõrgemad. Võimalus on aknalauad lakkida, mis on vastupidavam kui õli või vaha. Lakk jääb läbikumav ning lakki saab valida ka matti läikeastet (tavaliselt on lakid läikivad).

Lakiks soovitan Tikkurila Kiva mööblilakki, matt. Toonida saab seda Tikkurila Lakkide ja peitside värvikaardi alusel. Tooted ja värvikaardid on olemas erinevates ehitusmaterjalide kauplustes.