Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Mis vahe on päeva- ja öökreemil?05.03.2015

Tere. Sooviks teada, mis vahe on päeva- ja öökreemil? Olen tavaliselt ostnud ühe kreemi (kas siis öö või päeva oma) ja kasutanud siis seda nii hommikul kui õhtul, mõlemat eraldi pole mul kunagi olnud. Mis teeb kreemist üldse öö- või päevakreemi? Ja kas on mingi kindel põhjus, miks neid just teatud ajal kasutama peaks?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Päevakreem kaitseb nahka kahjulike keskkonnamõjude eest. Seetõttu sisaldavad need peaaegu alati UV-filtreid (SPF) ja vabu radikaale tõrjuvaid antioksüdante.
Öökreemi koostises on rohkem aktiivaineid, mille eesmärk on stimuleerida rakkude uuenemist. Öösel omastab nahk paremini toitvaid aineid. Suurema lipiide sisalduse tõttu on öökreem rasvasem kui päevakreem.