Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas pöidla küüne pideva lõhenemisega peaks arsti poole pöörduma?24.03.2016

Tere,
Pöidla küüs, tekib nagu mingi haav väljakasvu kohale. Paraneb ära, mingi aja on ok ja siis kui mingi mm välja kasvanud, lõhkeb või lõheneb ja veri ja jälle valulik. Peaks vist nahaarstile või dermatoloogile minema, kuigi teada, et sinna raske pääseda, st. võtab kaua aega.
Ette tänades

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, sellised probleemid kuuluvad paraku jah ainult meditsiini valdkonda ja kindlasti peaks olukorda enne nägema kui hinnangut anda. Soovitan pöörduda arstile, olenemata järjekorra pikkusest, sest probleem ei pruugi iseenesest mööduda.
 

Küsimus: Kas võib juhtuda, et diabeetikul ei kasvagi ära tulnud varbaküünte asemel uusi?30.10.2015

Olen 16 aastat olnud diabeetik. Suure varba küüned korduvalt ära tulnud ja viimati tulid ära kuskil 7 kuud tagasi, kuid pole siiani näha, et küüned hakkaks tagasi kasvama. Kas on võimalik, et ei kasvagi tagasi ja kas siis saab suurtele varvastele kunstküüsi panna? Kui saab, siis palju see võiks maksta?
Ette tänades!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, diabeetikutel tuleb väga tõsiselt suhtuda oma jalgade kontrolli ja hooldusesse. Kontrollima peaks kõiki haavandeid, ville, verevalumeid ja muidugi turseid, küünevallipõletikke jne. Väga suure hoolega peaks valima jalanõusid, et need oleksid mugavad, ei avaldaks kuskilt survet, ei hõõruks, ei pigistaks jne. Jalgade hooldusvahendid peaksid sisaldama põletike ennetavaid ja leevendavaid tooteid. Täna on turul juba olemas diabeetikutele mõeldud jalgade-, käte- ja kehahooldustooted.
Kahjuks ei oska oletada, et kas sellel korral suure varba küüs tagasi kasvab, aga kui sinna küüs osaliseltki kasvab, saaks kindlasti küüne kunstlikult paigaldada. Panen südamele, et kui otsustada küüned paigaldada siis peab valima salongi ja tehnikut, kus kasutatakse diabeetikutele mõeldud tooteid ja hügieen oleks väga kõrgel tasemel. Hinnad on väga erinevad, kahe küüne puhul oletan, et maksimum oleks 5 EUR küüs. (Tavaliselt sõrmede puhul on keskmine hind Tallinnas 50 EUR-paigaldus).
 

Küsimus: Mis võib põhjustada seda, et küüs tuleb naha küljest lahti?11.06.2015

Mis võib põhjustada seda, et küüs tuleb naha küljest lahti?Mitmel sõrmeküünel on ülevalt äärest näha, et tulevad naha küljest veidi lahti.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, kui saan õigesti aru, siis küüs irdub vabast servast. Põhjuseid jälle mitmeid, näiteks kui olete kunstküünte kandja, siis võib olla põhjus liiga pikkades küüntes või liiga raskes materjalis või hoopis küünetehniku juures saadud "põletustundest" UV lambi all. Kui aga kunstküüsi ei ole, siis võib seda põhjustada näiteks mõni trauma, küüneseen, küünepsoriaas. Kindlasti tuleb probleemiga tegeleda, sest kui lasta sellel pikemat aega nii olla, ei pruugi küüs enam küüneloozi külge tagasi kasvada. Soovitan pöördud arsti poole, kes oskab öelda täpse diagnoosi ja ravi.
 

Küsimus: Millest võib tingitud olla, et 8-aastasel lapsel on varbaküüned kollaseks muutunud?28.04.2015

Tere. Avastasin nädal aega tagasi, et minu 8-aastasel lapsel on varbaküüned kollaseks muutunud. Millest on see tingitud? Loen juba siin hirmutavaid jutte diabeedist.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere. Küünte värvimuutuste põhjuseid võib olla väga palju. Küüned võivad värvuda küüneseene tõttu, tihti on põhjuseks küünte lakkimine, see võib ollapõhjustatud kitsastest või kuidagi jalale suruvatest jalanõudest. Paraku on seda ilma nägemata võimatu diagnoosida ja abi anda, soovitan pöörduda lapsega perearsti poole.
 

Küsimus: Millist hinnalt ja kvaliteedilt mõistlikku kosmeetikasarja soovitate üle 50 a naisele?25.04.2015

Tere!
Olen 55-aastane naine. Näonahk on suhteliselt kuiv, ka mõned pigmendilaigud ja ka kapillaaride laienemist on mõnes kohas. Tahaksin endale võimalikult häid näohooldustooteid, aga ei oska isegi mingit sarja eelistada. Seni kõik need kreemid olnud väga juhuslikud. Kindlasti peaks päevakreemis olema päikesekaitse faktor. Millist sarja soovitaksite (kus ka hinna ja kvaliteedi suhe oleks enam-vähem paigas)?
Ette tänades

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan pöörduda kosmeetiku poole, kes hindab Teie näonaha olukorda põhjalikumalt ja annab nõu terviklikuks nahahoolduseks. Kindlasti soovitaksin kaaluda tooteid, mida on soovitanud Teile spetsialist personaalselt, nt niiskusaste võib näo eri piirkondades varieeruda. Soovitatavad sarjad võiksid olla Sesderma, Guinot, Novexpert, Gernetic, Biodroga.
 

Küsimus: Mis vahe on päeva- ja öökreemil?05.03.2015

Tere. Sooviks teada, mis vahe on päeva- ja öökreemil? Olen tavaliselt ostnud ühe kreemi (kas siis öö või päeva oma) ja kasutanud siis seda nii hommikul kui õhtul, mõlemat eraldi pole mul kunagi olnud. Mis teeb kreemist üldse öö- või päevakreemi? Ja kas on mingi kindel põhjus, miks neid just teatud ajal kasutama peaks?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Päevakreem kaitseb nahka kahjulike keskkonnamõjude eest. Seetõttu sisaldavad need peaaegu alati UV-filtreid (SPF) ja vabu radikaale tõrjuvaid antioksüdante.
Öökreemi koostises on rohkem aktiivaineid, mille eesmärk on stimuleerida rakkude uuenemist. Öösel omastab nahk paremini toitvaid aineid. Suurema lipiide sisalduse tõttu on öökreem rasvasem kui päevakreem.
 

Küsimus: Kas oskate soovitada niisutavat näokreemi, mis mu nägu rasvaseks ei muudaks?05.03.2015

Ma ei ole leidnud endale veel ühtegi niisutavat näokreemi, mis mu nägu rasvaseks ja n.ö raskeks ei muudaks. Näonahk on mul väga kuiv ja kestendab. Kas te oskate midagi soovitada?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan vedela tekstuuriga kreeme. Samuti geel-kreeme. Apteegist on saadaval SESDERMA HIDRADERM Hyal Facial Cream.
 

Küsimus: Kuidas hetkel musti juukseid oranžiks saada ja ka säilitada?09.12.2014

Tere! Loomulik juuksevärv on mul selline helepruun-tumeblond, aga kuna olen väga heleda nahaga, mõtlesin loomuliku punapea stiili proovida, ehk siis sellist oranži, vask vms. Juuksed on praegu mustaks värvitud ja ma usun, et blondeerides nad lähekski oranžiks, aga siis oleks probleem selles, et ma ei tea, kas välja kasvades oranžiga juuri värvides jääks ikka ühtlane. Eriti ei usu. On mu idee kuidagi teostatav?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kui te musti juukseid blondeerite siis loomuliku punapead välja ei tule. Pigem erk oranz. Kui tahate oranzi pehmemaks muuta siis tuleb üle värvida naturaalse tooniga millest jääb oranz pigment läbi kumama.
Kui aga erk toon meeldib siis sarnase värviga juuri toonides ei tohiks mingit probleemi tekkida. Esimesel korral võib üleni värvida ja hiljem ainult juuri värvida.
Kui Te kavatsete ise koduste vahenditega blondeerida siis kindlasti jälgige, et blondeer ei satuks väljakasvanud juustele. Ainult eelnevalt värvitud juustele.
NB! paluge, et Teid keegi aitaks, muidu on tulemus laiguline.
Jõudu KK
 

Küsimus: Kas erinevate iluteenuste pakkumine kodus on seaduslik?29.11.2014

Olen koolitatud ripsmetehnik ja nüüd õpin kosmeetikuks ning sooviksin pakkuda kodus erinevaid iluteenuseid (maniküür, pediküür, massaaž, näohooldused, ripsmepikendused). Mainin ka ära, et kliendi ohutus on tagatud (st instrumentaarium steriliseeritud jms)! Kas erinevate iluteenuste pakkumine kodus on seaduslik? Ja kas ma võin neid teenuseid facebookis/buduaaris reklaamida (lehel hinnakiri välja toodud)?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! See küsimus kuulub pigem tööõiguse valdkonda. Koduse salongi avamise kohta saad lugeda Terisekaitsenõuded ilu- ja isikuteenuste osutamisele, kus §2 p 3 ütleb, et ettevõte võib asuda teenuse osutamiseks ette nähtud eraldi hoones, üldkasutatavas hoones või elamus. Teenuseid võib elamutes osutada, kui sissepääs teenuse osutamise ruumidesse (edaspidi tööruumid) on elamu sissepääsust eraldi. Ühine sissepääs on lubatud kõigi korteriomanike või korteriühistu üldkoosoleku kirjalikul nõusolekul. Teenuse osutajana on kindlasti vaja registreerida ennast näiteks FIE või OÜ, et seaduses ettenähtud maksud maksta. Veel on vaja tutuvda kindlasti Tarbijakaitseseadusega.
 

Küsimus: Mille tõttu võis hakata küünegeel mõranema, varasemalt ei ole sellist probleemi esinenud?26.08.2014

Tere,
Umbes pool aastat tagasi lasksin salongis oma küüned geeliga katta ning seni probleeme ei ole esinendud. Nüüd kuu alguses käisin hoolduses ja juba järgmine päev olid mõrad peal. Asi oli uues pealisgeelis, mis ei sobinud oma küünega, parandati asi ära ning oli korras. Umbes nädal peale seda hakkasid küüned jälle otstest mõranema, tuleb väikseid geeli tükke ära. Milles asi, kas äkki ei sobi enam see geel? Plaan nüüd geel maha võtta ja lasta küüntel puhata, oma küüned muidu väga haprad ja kipuvad kihistuma, sellepärast saigi geeliga kaetud.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Erinevaid geele ja nende kasutamisviise on palju. Antud juhtumi puhul oleneb, et kas tegemist oli geellakiga või tavaliste kunstküüntega. Erinevate võimaluste puhul võib ka palju erinevaid põhjuseid olla, miks geel mõranes. Kui tegemist oli kunstküüntega, siis üks mõranemise põhjus võis olla vale küünekuju või liiga õhuke geelikiht, aga tihti võib olla nii, et viga jäi sisse juba eelmine kord, kus ei eemaldatud korralikult eelmist lahti olevat kihti. Tavaliselt sellist probleemi, et geel ootamatult ei sobi, ei ole.

Soovitan proovida erinevate küünetehnikute käekirja. Kuna erinevad iluteenindajad kasutavad erinevaid materjale võib kasuks tulla ka materjali vahetus. Samuti tuleks selgeks teha, mis toodetega on tegemist ja näiteks, kas tooted ei ole aegunud, kas töövahendid on eelnevalt puhastatud.

Geelküüntest võiks siiski antud probleemi puhul abi olla, kui küüned kihistuvad ja on haprad.