Jumestus, kosmeetika

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Millist hinnalt ja kvaliteedilt mõistlikku kosmeetikasarja soovitate üle 50 a naisele?25.04.2015

Tere!
Olen 55-aastane naine. Näonahk on suhteliselt kuiv, ka mõned pigmendilaigud ja ka kapillaaride laienemist on mõnes kohas. Tahaksin endale võimalikult häid näohooldustooteid, aga ei oska isegi mingit sarja eelistada. Seni kõik need kreemid olnud väga juhuslikud. Kindlasti peaks päevakreemis olema päikesekaitse faktor. Millist sarja soovitaksite (kus ka hinna ja kvaliteedi suhe oleks enam-vähem paigas)?
Ette tänades

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan pöörduda kosmeetiku poole, kes hindab Teie näonaha olukorda põhjalikumalt ja annab nõu terviklikuks nahahoolduseks. Kindlasti soovitaksin kaaluda tooteid, mida on soovitanud Teile spetsialist personaalselt, nt niiskusaste võib näo eri piirkondades varieeruda. Soovitatavad sarjad võiksid olla Sesderma, Guinot, Novexpert, Gernetic, Biodroga.
 

Küsimus: Mis vahe on päeva- ja öökreemil?05.03.2015

Tere. Sooviks teada, mis vahe on päeva- ja öökreemil? Olen tavaliselt ostnud ühe kreemi (kas siis öö või päeva oma) ja kasutanud siis seda nii hommikul kui õhtul, mõlemat eraldi pole mul kunagi olnud. Mis teeb kreemist üldse öö- või päevakreemi? Ja kas on mingi kindel põhjus, miks neid just teatud ajal kasutama peaks?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Päevakreem kaitseb nahka kahjulike keskkonnamõjude eest. Seetõttu sisaldavad need peaaegu alati UV-filtreid (SPF) ja vabu radikaale tõrjuvaid antioksüdante.
Öökreemi koostises on rohkem aktiivaineid, mille eesmärk on stimuleerida rakkude uuenemist. Öösel omastab nahk paremini toitvaid aineid. Suurema lipiide sisalduse tõttu on öökreem rasvasem kui päevakreem.
 

Küsimus: Kas oskate soovitada niisutavat näokreemi, mis mu nägu rasvaseks ei muudaks?05.03.2015

Ma ei ole leidnud endale veel ühtegi niisutavat näokreemi, mis mu nägu rasvaseks ja n.ö raskeks ei muudaks. Näonahk on mul väga kuiv ja kestendab. Kas te oskate midagi soovitada?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan vedela tekstuuriga kreeme. Samuti geel-kreeme. Apteegist on saadaval SESDERMA HIDRADERM Hyal Facial Cream.
 

Küsimus: Kust saaks osta ja mis nimetusega on saadaval karvu pleegitavat kreemi?21.11.2013

Tere!
Sooviksin pleegitada karvu käsivartel. Olen uurinud paljude kreemide kohta, kuid tulemust ei ole.
Kas Eestis on kuskil apteegis või ilutoodete poes saadaval karvu pleegitavat kreemi? Kui jah, siis kus ja mis on toote nimi? Äkki saab kuskilt tellida?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Ei ole kuulnud, et oleks tänapäeval sellist kreemi võimalik kusagilt osta.
 

Küsimus: Kas enne jumestuskreemi tuleks näonahale kanda näokreemi?21.11.2013

Tere,
Kas enne jumestuskreemi tuleks näonahale kanda näokreemi? Tänan

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Enne jumestuskreemi kandmist nahale on soovitav kanda nahale sobiv näokreem. Kreem peaks hästi imenduma, et jumestuskreem ei jääks läikima.
 

Küsimus: Kas pood võib müüa säilivusaja ületanud kosmeetikatooteid ning kas sellest peaks klienti teavitama?30.07.2013

Tere!
Teatavasti on kosmeetika säilivusaeg märgitud tootel koodina, mida ilmselt tavainimene ei oska lugeda. Kas pood võib müüa säilivusaja ületanud kosmeetika tooteid ning kas sellest peaks klienti teavitama?

Tänud vastuse eest!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Maaletoojad annavad edasimüüjatele alati juhendi kuidas säilivusaega lugeda. Pood võib müüa säilivusaja ületanud kaupa ja peab sellest klienti eelnevalt teavitama. Lisainfot http://www.terviseamet.ee/kemikaaliohutus/toodete-ohutus/kosmeetikatoodete-kasutajatele.html
 

Küsimus: Kas võisin vaharibade kasutamisega kahjustada oma nahka ja kuidas sellest punetusest kiiresti lahti saada?06.05.2013

Kasutasin näonahale mõeldud vaharibasid. Pärast vaharibade eemaldamist tekkis punetus. Üldine punetus läks üle kuskil tunni ajaga, kuid jäid alles mõned punased laigud, mis ei ole ära läinud ka pärast kuute tundi. Kas võisin kahjustada oma nahka ja kuidas sellest punetusest kiiresti lahti saada?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan pöörduda apteeki. Kui on kodus Bepanthen kreemi, siis kanda punetavale kohale. Aloe geelist võib abi olla. Vältida kindlasti päikest, sest on oht pigmendilaikude tekkeks.
 

Küsimus: Kuidas kasutada õigesti päikesekaitsekreemi?06.05.2013

Tere,
Minu küsimus on päiksekaitsekreemide kohta.
Lühidalt näonahast - põskedel tekivad pigmendilaigud, nina juures on kapillaarilaiendid. Muidu on nahk kombineeritud, aknele kalduv, poorid ummistuvad, põsed kuivad sageli punetavad. Viimasel ajal soovitatakse kanda pidevalt (nii päiksepaistega kui sombuste ilmadega, ka siseruumides) päiksekaitsekreemi faktoriga 30 ja kõrgem (pigmendilaigud, laienenud kapillaaride pärast). Samas päiksekaitsekreemide tootjad soovitavad kreemi uuesti peale kanda iga 2 tunni tagant. Kuidas see reaalsuses välja peaks nägema tavalisel argipäeval. Peaksin iga 2 tunni tagant nägu puhastama ja uuesti kreemi peale kandma? Nahk on valdavalt rasune ja kõrge faktoriga kreemid on ka rasvased. See kõik paneb näo läikima ja ummistab poore. Sellisel juhul lihtsalt pidevalt uuesti kreemi peale kanda oleks ka halb.

Kui panna päiksekaitsekreem ja siis teha veel jumestus, siis kuidas aru saada soovitusest iga 2 tunni tagant päiksekaitsekreemi uuesti peale kanda.
Ja kui panna lihtsalt 1 kord hommikul päiksekaitsekreemi, kui kaua see kaitseb? Muidugi lisandub veel silmade ärritus, kuigi silmaümber ei kausta.

Samas olen ka lugenud infot, et kui päiksekaitsekreemi ei uuendata piisavalt sageli või see jääb nahale liiga kauaks, siis on päiksekaitsekreem nahal pigem kahjulik ja selle keemilise protsessi (UV kiirguse neeldumine) käigus vabanevate vabade radikaalide hulk on kas sama suur kui kaitsmata nahal või veel suurem. Ja et kindlasti tuleks kasutada nahal antioksüdante sisaldavaid tooteid. Lihtsalt päisekaitsekreem ei oleks piisav. Samas ei leia eriti tooteid kus oleks selliseid antioksüdante.

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Tavalisel argipäeval töötades siseruumides piisab päikesekaitsekreem SPF 20 ja ei vaja päeva jooksul uuendamist. Rannas viibides soovitan kasutada tugevama kaitsefaktoriga päikesekreemi ja sellisel juhul tuleb kreemi uuendada 2-3 tunni järel, pärast ujumist ja tugevat higistamist. Päikesekaitsekreemi kanda nahale 30 minutit enne päikese kätte minekut. Sobiva päikesekaitsevahendi leidmiseks tuleb arvutada isiklik päevitusaeg: selleks tuleb võtta kaitseajaks umbes 20 minutit ja korrutada see päevituskreemi faktoriga (näiteks 20 x 10 = 200 min). Järelikult võib seda kreemi kasutades nahka kahjustamata päikese käes olla 200 minutit. Silmade ärritusel võib olla mitmeid põhjuseid. Eelkõige tuleb leida nahale sobiv päikesekaitsekreem, mis ei ärrita silmaümbrust. Mitte kõik kõrge faktoriga kreemid ei ole oma koostiselt rasvased ja paljud sisaldavad võimsaid antioksüdante vitamiin E (alpha tocopherol) ja –C. Proovida võib ka BB kreeme SPF 25, mis sobivad kasutada oma kerge koostise tõttu.
 

Küsimus: Kui hea on näonahale näopuhastussvamm?22.03.2013

Tere,
Kasutan näonaha puhastamiseks näopiima. Eemaldan seda näopuhastus svammiga. Seda on mugav kasutada. Kui hea aga see svamm näonahale on tegelikult? Nahatüüp on mul kombineeritud-normaalne (seal vahepeal).

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Näopuhastussvammiga puhastamine on tõesti mugav, aga iga kasutuskorra järel tuleb see hoolikalt pesuainega puhtaks pesta. Näonahale mõjub svammiga puhastamine pisut koorivalt ja ei asenda koorivaid kreeme.
 

Küsimus: Kas mineraalkosmeetika on nahale tervislikum?29.01.2013

Tere, Mida arvata mineraalkosmeetikast? Mõtlen selle all erinevaid päikesepuudreid, lauvärve jm. Kaubanduskeskustes reklaamitakse neid eriti palju. Kas need on tõesti nahale tervislikumad?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Mineraalne dekoratiivkosmeetika sobib igale nahatüübile ja isegi erinevate nahahaiguste puhul (acne, ekseem). Mineraalne jumestuspõhi hooldab nägu kogu päeva jooksul ja ei ummista nahapoore ning laseb nahal hingata takistamata naha loomulikku ainevahetust. Kattes peaaegu märkamatu õhukese kihina nahka, on nahatoon ühtlasem ja värskem tänu vilgukivi pärlendavale omadusele. Mineraalkosmeetika eelis on see, et ei sisalda sünteetilisi värv-, lõhna-, säilitusaineid ja talki ning vismutit. Sobib ka ülitundlikule nahale. Annab päikesekaitse SPF 15.
Mineraalkosmeetika pulbrilisi tooteid saab omavahel segades avastada nende mitmekülgseid kasutusvõimalusi ja värvikombinatsioone. Pulbrilisel kujul on toodetel pikk säilivusaeg.