Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Mure väga kuiva näonahaga26.09.2011

Tere,
Minu näonahk muutus umbes 2a tagasi väga kuivaks - enne seda oli nahk pigem rasune. Muutuse põhjused ei ole tänaseni selged. Olen kasutanud vaid nahaarsti kirjutatud rohtusid ning ei ole ennast meikinud, kuna puuderkreem jääb näole ketendama. Nägu on põskedelt punane, silmade ümbert (sh silmalaugudelt) sügeleb ja punetab ning nahk kogu aeg ketendab. Ravi ei ole aidanud.
Kas oskate Teie mingisugust nõu anda? Olen kasutanud ka niisutavaid kreeme, kuid need ei ole seni aidanud - nägu hakkab veel rohkem sügelema ja kipitama ning nahk jubedalt kiskuma.

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Raske on nahka nägemata soovitust jagada. Võib-olla talub nahk karite võid, jojobaõli või argani õli. Prantsuse nn. ökosarjal Florame on need tooted olemas. Samuti võib karite võid leida mõnest ökopoest ning seda saab osta väheses koguses. Nahale kanda üliõhukese kihina. Võib arvata, et nahk ei talu ka vett. Sellisel juhul soovitan Avene termaalvett, mida saab apteegist.