Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Nina peal suured poorid ja tolmpuudri kasutamine19.02.2011

Näonahk ei ole rasvane - arvan, et selline normaalsema poolne, kuigi vahel ka pisut kuiv. Tihti nina, põsed, lõug ja otsaesine punetavad. Nahaarst arvas, et rosaatsea kergema vormiga tegu. Poes müüja arvas, et kuna mul on niigi tundlik nahk, siis jumestuskreemiga ei oleks mõtet nägu koormata. Soovitas mulle mineraaltolmpuudrit. Muidu tundub, et mineraaltolmpuuder sobib hästi, võtab ka punetust maha, aga vahel õhtuks oleks nagu savimask näo peal. Eriti kole on see, et mul on nina peal küllaltki suured poorid ja puuder jääb nina peale pooridesse. Mida võiksin proovida? Kas panna puudri alla nina peale peitekreemi? Kas see teeks asja paremaks või peaksin tolmpuudri asemel siiski midagi muud kasutama? Mul üsna hele nahk. Vanust natuke üle 30-ne. Aitäh!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kindlasti soovitan proovida minelaalpuudrit pressitud kujul, sest siis ei ole näha niipalju vilgukivi (mica) sädelust. Suurpoorilisel nahal võib tolmpuuder vahel poorilisust esile tuua, vaatamata selle valgustpeegeldavale omadusele. Savimaski mulje võib tulla liiga paksu kihi pealekandmisest või on puudri koostises ka talki. Eelista 100%-list mineraalset puudrit. Peitekreemi ei soovita.