Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Kas naha punetus pärast keemilist koorimist on normaalne?02.01.2012

Tere!
Lasin 4 päeva tagasi oma nägu ja kaela pindmiselt keemiliselt koorida. Lugesin protseduuri kohta positiivset tagasisidet ja kuna mul on aknele kalduv punetav nahk, otsustasin proovida. Esimesel päeval erilist punetust ega muid kõrvamõjusid ei tekkinud, kuid nüüd, kus on möödunud mõned päevad, on nahale tekkinud lugematul arvul pisikesi punaseid punne. Kasutan taastumisjärgselt Sesderma kreemi Azelac. Kas antud punetus ning akne ägenemine on normaalne või lihtsalt see protseduur ei sobigi mulle?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan pöörduda protseduuri teinud spetsialisti poole. Parem on salongi kohale minna ja oma nahka näidata. Kuna ei ole selgunud, millist hapet on protseduuril kasutatud, on raske nõu anda. Azelac kreem on kirjeldatud näole sobilik.