Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Näonaha hooldamine26.01.2011

Tere, kas näo liigne pesemine võib ka kahjustada nahka? Olen ise teismeline ja tean, et näonaha eest tuleb hoolt kanda ja tihti pesta. Praegu pesen iga päev näopuhastusvedelikuga. Kui tihti peaks ikka pesema ja kas peaks pesema tavalise veega või puhastama näopuhastusvedelikuga?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Nägu tuleb pesta hommikul ja õhtul näonahale sobiva pesemisvahendiga ning leige veega. Liigne pesemine näiteks dushigeeliga võib kuivatada nahka.
Alkoholivaba näopuhastusvedelikuga pigem puhastada pesemisjärgselt.