Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Kas armiline punane laik võib päevitamisega kaduda?28.05.2012

Tere,
Näol on arm, mis on tasapinnaline, kuid punakas laik. Käisin nahaarsti juures ning tema ütles, et arm vajab lihtsalt päikest. Ei osanud ta mulle ühtegi kreemi ega midagi soovitada. Ütles, et seni, kuni päikest pole, kasuta puudreid. Olen nüüd mitmel korral võtnud päikest, kuid see laik muutub päikese käes punasemaks või mulle lihtsalt tundub nii. Ma tahaksin teada, et kas see oli õige soovitus, et päikesega kaovad armid?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kahjuks ei selgu küsimusest, kui vana arm on. Mina soovitan päikese käes kanda nahale päikesekaitsekreemi vähemalt SPF 50 või SPF 30. Kindlasti peab kandma päikesekaitsekreemi ka armile. Ilma kaitsekreemita võib punetav arm pigmenteeruda ja muutuda pruunimaks. Pigem soovitan armile päikest mitte võtta.
Puudri päikesekaitse faktor on madal ja ei kaitse nahka piisavalt antud olukorras.