Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Näo mikrolihvimine või keemiline koorimine?25.03.2011

Tere!
Olen 49-aastane naine ja tahaksin teha näole väikest noorenduskuuri. Kas sobivam oleks keemiline koorimine või mikrolihvimine? Nahk on mul natuke tundlik ja kuivapoolne, aga erilisi probleeme ei ole kunagi esinenud.
Kui pikk on taastumisaeg peale protseduuri, st millal on võimalik "rahva sekka" minna? Kas on vajalik kaitsta nahka ka peale protseduuri näiteks päikese eest?
Tervitades

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kuna mainisite, et Teil on tundlik nahk, siis peaks spetsialist naha vaatluse järel otsustama, mis on Teie nahale parem protseduur. Mikrolihvimise järel võib naha kipitustunne esineda 2-3 päeva. Keemilise koorimise puhul oleneb, kas kasutatakse glükoolhappeid või muid happeid. Happekoorimise eel on vajalik naha ettevalmistus spetsiaalsete kreemidega. Mõlema hoolduse puhul on vajalik hilisem päikesekaitse.