Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Pigmendilaikude hooldamine kevadel ja suvel11.04.2011

Tere,
Kuidas hooldada pigmendilaike näol kevadel ja suvel? Olen talve jooksul igapäevaselt kasutanud Clinique Black Spot corrector'it. Kuidas kevadel ja suvel peaksin hooldusega jätkama?
Kas tohib näiteks õhtuti kasutada pleegitavaid kreeme, seerumeid, ensüümkoorijaid jne (Osaine, Gatineau, Decleor vms) või tuleb kevadel ja suvel kaitsta pigmendilaike ainult kõrge SPF-iga näokreemiga?
Ette tänades

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Pigmendilaikude puhul tuleb päikesekaitsekreemi kasutada aastaringselt. Suvel kindlasti SPF 30-50. Decleori pleegitavaid tooteid võib kasutada ka suvel.