Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Kas mineraalkosmeetika on nahale tervislikum?29.01.2013

Tere, Mida arvata mineraalkosmeetikast? Mõtlen selle all erinevaid päikesepuudreid, lauvärve jm. Kaubanduskeskustes reklaamitakse neid eriti palju. Kas need on tõesti nahale tervislikumad?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Mineraalne dekoratiivkosmeetika sobib igale nahatüübile ja isegi erinevate nahahaiguste puhul (acne, ekseem). Mineraalne jumestuspõhi hooldab nägu kogu päeva jooksul ja ei ummista nahapoore ning laseb nahal hingata takistamata naha loomulikku ainevahetust. Kattes peaaegu märkamatu õhukese kihina nahka, on nahatoon ühtlasem ja värskem tänu vilgukivi pärlendavale omadusele. Mineraalkosmeetika eelis on see, et ei sisalda sünteetilisi värv-, lõhna-, säilitusaineid ja talki ning vismutit. Sobib ka ülitundlikule nahale. Annab päikesekaitse SPF 15.
Mineraalkosmeetika pulbrilisi tooteid saab omavahel segades avastada nende mitmekülgseid kasutusvõimalusi ja värvikombinatsioone. Pulbrilisel kujul on toodetel pikk säilivusaeg.