Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Kuperoosa põskedel19.04.2011

Kas kuperoosa raviks on olemas mingit tõhusat kreemi, ravimit või aitab ainult lõikus? Olen alla 40a naine ja see mure on mind vaevanud pea 20 aastat. Nahk on väga kuiv. Mis meigivahendeid soovitate?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kuperoosa raviks võib soovitada laserravi. Laserkiir neeldub veresoonekestes, veri aurustub ja veresoon kukub kokku. Teadmiseks, et protseduuriga võivad kapillaarid tumedamaks muutuda, kuid mõne nädala möödudes on tulemused näha. Lõplikku tulemust saab näha paari kolme protseduuri järel.

Kreemid leiate apteegist, AVENE sarjast - Thermal Water, Anti-redness Light Cream, Anti-redness Rich Cream.
Vajalik on kasutada päikesekaitse kreemi SPF 50, ka juba praegu kevadel.

Meigivahenditel on pigem peitvad omadused. Mineraalmeik sobib ideaalselt sellisele nahale. Valige mineraalmeik, mis on 100%-lise mineraalide sisaldusega nagu näiteks Bellapierre.