Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Kas võisin vaharibade kasutamisega kahjustada oma nahka ja kuidas sellest punetusest kiiresti lahti saada?06.05.2013

Kasutasin näonahale mõeldud vaharibasid. Pärast vaharibade eemaldamist tekkis punetus. Üldine punetus läks üle kuskil tunni ajaga, kuid jäid alles mõned punased laigud, mis ei ole ära läinud ka pärast kuute tundi. Kas võisin kahjustada oma nahka ja kuidas sellest punetusest kiiresti lahti saada?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan pöörduda apteeki. Kui on kodus Bepanthen kreemi, siis kanda punetavale kohale. Aloe geelist võib abi olla. Vältida kindlasti päikest, sest on oht pigmendilaikude tekkeks.