Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Depilatsioon05.02.2011

Kas hallide rinnakarvade eemaldamine rinnalt üle 40a mehel, läbi depilatsiooni, on ohutu ja milline on tulemus? Kas hall karv kasvab tagasi või hoopis uus ja tume?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Hallide karvade eemaldamine depilatsiooni teel ei soodusta karva pigmendi taastumist ning uued karvad kasvavad sama heledad. Depilatsiooni järgselt on muidugi nahk sile, aga oht on kasvanääpsu põletikule. Kindlasti soovitan kasutada spetsiaalset karvakasvu pärssivat toodet, mis aeglustab uute karvade kasvu ja selle toimel kasvavad natuke nõrgemad. Tulemust on nõrgemate karvade puhul näha 3-4 depilatsiooni järel.